Výroba naší pálenky

Pečlivě vybírané suroviny z Čech i zemí EU, tradiční postupy, nejmodernější technologie – to jsou předpoklady pro špičkovou kvalitu našich produktů.

Výroba ovocných destilátů začíná samotným výběrem ovoce od osvědčených dodavatelů. Zralé a čisté ovoce je pro nás naprostou samozřejmostí. Z vybraného ovoce a čisté kultury lihovarských kvasinek se následně připraví kvas. Proces kvašení je řízený a podléhá průběžným laboratorním a senzorickým zkouškám kvasu. Ve chvíli, kdy kvas dosáhne ideální podoby, začne proces destilace. K destilaci využíváme technologii německé společnosti Arnold Holstein, která patří ke světové špičce v oboru destilačních zařízení.

V Lihovaru Petrov s.r.o. vyrábíme celou řadu pálenek. Jedná se zejména o klasickou slivovici, třešňovici, višňovici, meruňkovici a hruškovici. Mezi vrcholné a exkluzivní produkty patří Williams hruškovice a vinný destilát, který se typově řadí k brandy.

Našim posláním je čistá kvalita výborné pálenky.

O společnosti

Společnost byla založena Koncesní listinou 24. 7. 2003 a od té doby úspěšně buduje svou tradici.

Neustále sledujeme jako hlavní poslání společnosti generování vysoce kvalitního produktu. Skvělé výsledky zajištujeme na všech úrovních výroby – od výběru kvalitní suroviny, odborně řízenou fermentaci ovoce, přes důsledné oddělování frakcí při vlastní destilaci za pomoci špičkové destilační aparatury.